psychológ, psychoterapeut a psychoterapia a testy vodičov. dopravná psychologia psychoterapeutka HYPNOZA testyvodičov psychoterapia dospelých detska psychologicka terapia psychodiagnostika klinickypsycholog dopravný a klinický psychológ , psychology psychologicke vysetrenie vodicov depresia poradna, ambulancia deti nadvaha obezita psychika Pezinok SR schizofrenia panicka porucha . Dospelý človek slovensko chudnutie Bratislava Slovensko psychologia a ambulancia pre deti aj testy šoférov hypnóza vyšetrenie šoférov psychológom psychotesty všetkých vodičov hypnoterapeutický výcvik psychoterapeutka zadržaný vodičák pokuta za psychotesty hypnoterapia mastná pokuta neminie vodičov psychoterapeutická skupina kurz asertivity psychologická ambulancia Pezinok mestská poliklinika psychoterapia zameraná na človeka psychoterapeutická skupina. klinická psychologička aj dopravná psychológia robia psycho testy.

Sláva násťročných

 

1. Do akej miery sú teenageri - celebrity schopní znášať slávu bez následkov? Je to  individuálne, alebo tomu prepadne viac - menej každý? Od čoho to závisí?

 

Pokiaľ dospelý človek náhle zbohatne alebo sa dostane k moci ako šéf nejakej firmy či spoločnosti, často prepadne presvedčeniu, že je to navždy a začne svoju moc zneužívať. Neodolá chuti peňazí a pachu moci. Veľmi rýchlo zabudne, že bol a je len obyčajný človek. Uzavrie sa v pozlátku opojenia ako v bubline a ani na um mu nepríde, že skôr či neskôr bublina praskne. U teenagera je to podstatne horšie a to najmä preto, že má málo skúseností, je idealistický, egocentrický a prirodzene povrchný. Veľmi rýchlo sa utopí v akejkoľvek závislosti a to aj takej akou je sláva. Rovnako ako u dospelého, tak i u násťročného miera takejto závislosti závisí aj od úrovne charakteru, sebavedomia, sebaúcty a sily osobnosti. U teenagera sa toto všetko ešte len formuje, preto je zraniteľnejší a ľahšie podľahne aj falošnej ilúzií. Vidí len to, čo chce vidieť v snahe užiť si svojich päť minút slávy, ako dieťa, ktoré nechce ísť domov z ihriska. Akýkoľvek Úspech sa dá zvládnuť ak má za najlepšiu priateľku Pokoru, ktorá mu dopraje šťastie a radosť, ale drží ho od toho kolotoča ďalej a učí brať veci s rezervou. Veľa závisí aj od toho, či má mladý človek aj iné zdroje radosti a pozitívnych emócií, či má čo načerpať napríklad zo svojej rodiny a svojich priateľov. Má nárok na chvíľu aj „zblbnúť“. Dôležité je bez ujmy zosadnúť naspäť na Zem.

 

2. Čo majú robiť rodičia, keď zistia, že idolom ich dieťaťa je niekto, kto nezvláda vlastný život, popularitu?

 

V období dospievania rodičia už len zúročujú všetko to, čo urobili vo výchove doposiaľ. Je to náročné obdobie tak pre deti i rodičov. Niekedy je dôležité byť priamym rodičom, prirodzeným so všetkými svojimi názormi, ale niekedy je dôležitejšie neprehlbovať generačnú priepasť svojimi „múdrymi radami“, ale lepšie je vypočuť si svojho teenagera, snažiť sa ho pochopiť. Jednoducho prejaviť záujem o jeho svet, aby sme mu vytvorili priestor na poznanie seba, aby mal možnosť uvedomiť si, čo sa mu to vlastne páči. Možno práve rodič príde nato, že jeho dieťaťu chýba priestor na slobodné uvažovanie a preto ho láka predstava „rozpustilej a slávnej“ celebrity, ktorá zdanlivo prekračuje všetky hranice a ešte sa jej aj darí. Veľmi dôležité je pre mladých ľudí, aby mali motiváciu, niečo, čo ich ženie ďalej. Aj keby to mala byť len predstava úspechu. Puberta je aj o tých mantineloch o ktoré sa treba aj otĺcť, ale vždy sa pozbierať a isť za niečim ďalej. Nato je dobrá nádej do budúcnosti, ktorú svojim životným štýlom a láskou k dieťaťu dávajú rodičia.

 

psychológ dopravny psycholog testy vodičov hypnóza psychoterapeutka, psychologička detská psychoterapia aj psychodiagnostika klinickypsycholog vysetrenie vodicov motorovych vozidiel terapeut. psychology depresia dopravný psychológ poradna ambulancia psycho psychoterapeutka deti nadvaha obezita psychika dopravná psychológia schizofrenia, Bratislava a Pezinok panicka porucha dospelí ľudia poradňa klinika detsky psychológ slovensko hypnoterapia chudnutie psychologicka aj psychoterapia zameraná na človeka. Potrebujem pomôcť depresia obezita mám depresiu neuróza nevrotické spravanie Ľudia ktorí potrebujú pomoc certifikát z dopravnej psychológie vykonávame psychotesty vodičov z povolania aj ADR a VRZ vodičak na všetky skupiny testy pre taxi a taxikárov. Psychologické testy IQ rodinná terapia zadržaný vodičák vyšetrenie šoferov nákladných vozidiel prepravujúcich aj nebezpečný náklad ľudia ktorí potrebujú psychologickú a psychiatrickú pomoc. psychiatricka nemocnica Philipa Pinela v Pezinku na západnom Slovensku psychologická pomoc testy vodičov autobusu a nákladných automobilov obezita IQ testy psychotesty šoférov z povolania všetkých skupín a b c d e a1 b1 c1 d1 vyšetrenie vodičov sanitiek a vodičov s právom prednostnej jazdy mestská polícia msp vodiči s majákom obezita psychiater vysetrenie na psychiatrii hysteria vysetrenie detí detský psychológ psychologická ambulancia Pezinok detská psychologička pomáha ďeťom Veľká psychiatria v Pezinku. Skupina na redukciu hmotnosti terapia detí a dospelých hypnóza vodiči nakladiaku autobus rodinná psychoterapia skupinové vyšetrenie vodičov párova terapia manželské problémy psychologická pomoc deťom hypnoterapia práca detského psychológa v nemocnici psychoterapeutka chudnutie s pomocou psychológa vyšetrenie v psychologickej ambulancii úspešné psychotesty psychologické vyšetrenie pri odobratom vodickom preukaze