psychológ, psychoterapeut a psychoterapia a testy vodičov. dopravná psychologia psychoterapeutka HYPNOZA testyvodičov psychoterapia dospelých detska psychologicka terapia psychodiagnostika klinickypsycholog dopravný a klinický psychológ , psychology psychologicke vysetrenie vodicov depresia poradna, ambulancia deti nadvaha obezita psychika Pezinok SR schizofrenia panicka porucha . Dospelý človek slovensko chudnutie Bratislava Slovensko psychologia a ambulancia pre deti aj testy šoférov hypnóza vyšetrenie šoférov psychológom psychotesty všetkých vodičov hypnoterapeutický výcvik psychoterapeutka zadržaný vodičák pokuta za psychotesty hypnoterapia mastná pokuta neminie vodičov psychoterapeutická skupina kurz asertivity psychologická ambulancia Pezinok mestská poliklinika psychoterapia zameraná na človeka psychoterapeutická skupina. klinická psychologička aj dopravná psychológia robia psycho testy.

Tridsiatničky a drogy

Podľa najnovšej štúdie ženy s nadpriemerným IQ po tridsiatke skúšajú ilegálne drogy dvakrát častejšie ako ich podpriemerne inteligentné rovesníčky? Prečo je to tak z psychologického hľadiska?

Neverím, žeby sa takáto štúdia mohla relevantne dopracovať k takémuto tvrdeniu, pretože by musela obsiahnúť aj iné faktory ako je len intelekt. Môžem zobrať do úvahy iba určité percento inteligentnejších tridsiatničiek, ktoré vykazujú znaky osobnostných problémov a neriešených porúch. Intelekt tu potom zohráva len rolu schopnosti  získať viac informácií a môcť na ne nazerať z viacerých uhlov pohľadu. To, pokiaľ na druhej strane v osobnosti niečo chýba,  komplikuje život. Môže byť ťažšie prispôsobovať sa, prijímať veci také ako sú. Nájsť sa v roliach, ktoré sú pre ženu ponúkané.  Alebo je to stratenosť v spoločnosti, ktorá je povrchná a konzumná. Vekslák je podnikateľ a mať znaméná byť. Toto je niečo, čo tvoria práve tridsiatnici. Momentálne práve toto mládež, ktorá je idealistická začína nenávidieť a  tridsiatnikom zostáva dúfať, že sa im podarí spoločnosť posunúť do inej roviny. Tridsiatnici chcú zastaviť čas, byť večne mladí a pubertálne infantilní. Lenže čas plynie a vždy odštartuje nejakú tú krízu, ktorá prilieha k istému veku a má človeka dostať do kvalitnejšej roviny prežívania života. Inteligentná tridsiatnička môže byť pracovne úspešná, ale pokiaľ má emocionálne, osobnostné alebo vzťahové problémy, pokiaľ je stratená v živote, nevie čo je jej životným zmyslom, tak jej  zážitkový svet začne obrastať prázdnota, pretkávaná smútkom a každodennou úzkosťou. A to treba niečim nahradiť. Častým riešením, ktoré je hneď po ruke a okamžite odstráni úzkosť je alkohol. Ženy pohybujúce sa v bohatších vrstvách pochopiteľne siahajú po prostriedkoch, ktoré daná komunita ponúka a ku ktorej sa hlásia a prispôsobujú a to môžu byť aj drogy. Je to záležitosťou módy a prestíže. Prezentáciou moci a bohatstva. Môže ísť o ženy zo „zlatých klietok“, ktoré nepoznajú zážitok životného úspechu. Nevedia, čo so svojou energiou, tvorivosťou. Majú všetko a nemajú ani ten najzákladneší sebarealizačný priestor.

Prečo sa podľa vás mnoho preslávených a talentovaných ľudí s vysokým IQ, u niektorých až na úrovni geniality, oddalo drogám? Jim Morrison, Janis Joplin, Jimmi Hendrix, John Lennon a ďalší...  napriek takej inteligencii si neuvedomili nebezpečenstvo smrti v spojení s drogami?

Sú ľudia, ktorí majú vysoké IQ a v rozhovore zistíte, že sú úplne emočne „tupí“ a sociálne hlúpi. V prípade slávnych umelcov, ktorí dokázali pohnúť vesmírom nemusí ísť o všeobecne nadpriemerne IQ, skôr je to talent, dar, ktorý je výnimočný. Intelekt môže byť nadpriemerný, ale aj priemerný. Genialita v tomto smere spočíva vo výnimočnej schopnosti, ktorá presahuje akoby povolenú hranicu. Vnímajú viac, čítajú medzi riadkami, pohybujú sa v neuchopiteľných svetoch. Majú viac, preto môžu aj viac stratiť. Schopnosť nadpozemského vnímania sveta nesie so sebou zraniteľnosť obrovských rozmerov. Môžu byť nevyrovnaní, emocionálne labilní, pochádzať z komplikovaných rodín, ale môžu byť aj zvýšene empatickí, môžu intenzívnejšie prežívať zlo sveta, môžu veľmi ťažko zvládať svoj talent. Môžu sa cítiť ako cudzinci na tejto planéte. Ten smútok, ktorý z toho vznikne môžu chcieť zmazať drogami alebo vypnúť samovraždou. Schopnosť racionálneho úsudku nám dáva možnosť spracovať logicky informácie. Čím vyšší intelekt, tým lepšia schopnosť kombinovať informácie a fakty a vytvárať úsudky. Lenže informácia, ktorú aplikujeme do svojho života závisí od zážitkového sveta podľa ktorého sa rozhodujeme. Je to sila, ktorá bez ohľadu vlastného vedomia posunie jedinca k určitému správaniu. Pod obrovským vplyvom svojej melanchólie, psychického utrpenia, sklonom k závislostiam alebo naopak v sebaprekračujúcom stave zamilovanosti alebo lásky sa tvoria rozhodnutia a kroky v živote každého človeka bez ohľadu na výšku jeho IQ . Samozrejme, že kvalitné racionálne uvažovanie umožňuje väčšiu variabilitu poznania. Výška intelektu výrazne ovplyvňuje  rozhodnutia, ale nejde to bez vôle a motivácie.

 

psychológ dopravny psycholog testy vodičov hypnóza psychoterapeutka, psychologička detská psychoterapia aj psychodiagnostika klinickypsycholog vysetrenie vodicov motorovych vozidiel terapeut. psychology depresia dopravný psychológ poradna ambulancia psycho psychoterapeutka deti nadvaha obezita psychika dopravná psychológia schizofrenia, Bratislava a Pezinok panicka porucha dospelí ľudia poradňa klinika detsky psychológ slovensko hypnoterapia chudnutie psychologicka aj psychoterapia zameraná na človeka. Potrebujem pomôcť depresia obezita mám depresiu neuróza nevrotické spravanie Ľudia ktorí potrebujú pomoc certifikát z dopravnej psychológie vykonávame psychotesty vodičov z povolania aj ADR a VRZ vodičak na všetky skupiny testy pre taxi a taxikárov. Psychologické testy IQ rodinná terapia zadržaný vodičák vyšetrenie šoferov nákladných vozidiel prepravujúcich aj nebezpečný náklad ľudia ktorí potrebujú psychologickú a psychiatrickú pomoc. psychiatricka nemocnica Philipa Pinela v Pezinku na západnom Slovensku psychologická pomoc testy vodičov autobusu a nákladných automobilov obezita IQ testy psychotesty šoférov z povolania všetkých skupín a b c d e a1 b1 c1 d1 vyšetrenie vodičov sanitiek a vodičov s právom prednostnej jazdy mestská polícia msp vodiči s majákom obezita psychiater vysetrenie na psychiatrii hysteria vysetrenie detí detský psychológ psychologická ambulancia Pezinok detská psychologička pomáha ďeťom Veľká psychiatria v Pezinku. Skupina na redukciu hmotnosti terapia detí a dospelých hypnóza vodiči nakladiaku autobus rodinná psychoterapia skupinové vyšetrenie vodičov párova terapia manželské problémy psychologická pomoc deťom hypnoterapia práca detského psychológa v nemocnici psychoterapeutka chudnutie s pomocou psychológa vyšetrenie v psychologickej ambulancii úspešné psychotesty psychologické vyšetrenie pri odobratom vodickom preukaze